Αθλητικά Αστέρας Τρίπολης Επικαιρότητα

Αποκλείστηκε από τον Πανσερραϊκό ο Αστέρας Τρίπολης από το Κύπελλο

Ο Αστέρας Τρίπολης το πάλεψε και ήταν καλύτερος στον αγώνα με τον Πανσερραϊκό στις Σέρρες για το Κύπελλο Ελλάδας όμως αποκλείστηκε καθώς ήρθε ισοπαλία 1-1 και ο πρώτος αγώνας είχε λήξει 0-2 στην Τρίπολη.

Οι κιτρινομπλέ είχαν τις ευκαιρίες και ήταν καλύτεροι καθώς προηγήθηκαν στο 17ο λεπτό με το γκολ του Μάντζη δίνοντας έτσι τη βάση για την πρόκριση όμως στο 56ο λεπτό με γκολ του Πανσερραϊκού οι ελπίδες για πρόκριση χάθηκαν.

Στο 66ο λεπτό ο Ντιαρά αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και χάθηκε κάθε ελπίδα για πρόκριση στους “8” του Κυπέλλου.

Ο Ράσταβατς έκανε αρκετές αλλαγές και ροτέισον που δεν ήταν αρκετά για να φέρουν την πρόκριση.

Στο τέρμα έκατσε ο Γραμματικάκης που είχε σούπερ ντεμπούτο στο ματς με τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο. Καρμόνα, Άλβαρες, Χριστόπουλος και Γκρόζντανιτς ήταν στην άμυνα κι οι Βαλιέντε, Αλάγκμπε ήταν στον άξονα με τους Ντιαρά, Σουρλή, Καλτσά πίσω από τον Μάντζη.

Οι Σερραίοι θα αντιμετωπίσουν στην επόμενη φάση τον ΠΑΟΚ, ο οποίος νίκησε 2-0 τον Βόλο.