Αθλητικά Αστέρας Τρίπολης Επικαιρότητα

Ηττήθηκαν με 2-0 οι γυναίκες του Αστέρα Τρίπολης από την ΑΕΚ

Οι γυναίκες του Αστέρα Τρίπολης ηττήθηκαν με 2-0 στον εκτός έδρας αγώνα με την ΑΕΚ, για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α’ Εθνικής.

Σε ένα παιχνίδι με πολλές χαμένες ευκαιρίες για τον ΑΣΤΕΡΑ οι γηπεδούχες ήταν αυτές κατάφεραν να προηγηθούν στο 11ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ και να διπλασιάσουν τα τερματά τους στο 33′.

Για τις κιτρινομπλέ η Γούλα στο 28′, στο 62′ και στο 69′ και η Νεοφύτου με κεφαλιά στο 67′ απείλησαν στέλνοντας την μπάλα λίγο αουτ και η Μοσκοφίδου στο 40ό λεπτό δεν κατάφερε να νικήσει την αντίπαλη τερματοφύλακα.