Αθλητικά Αστέρας Τρίπολης

Σάρωσαν τα κορίτσια του Αστέρα, συνέτριψαν με 9-0 τις Αμαζόνες Κορινθίας

Συνεχίζει την πορεία της η γυναικεία ομάδα του Αστέρα

Ο αγώνας διεξήχθη στο κεντρικό γήπεδο του “Θεόδωρος Κολοκοτρώνης” και οι παίκτριες του ΑΣΤΕΡΑ έκαναν εντυπωσιακή εμφάνιση, σκοράροντας τέσσερα τέρματα στο πρώτο ημίχρονο και πέντε στο δεύτερο.

Από τέσσερα γκολ σημείωσαν η Φιλανδριανού και η Μαρίνη και ένα γκολ σημείωσε η Μητροπούλου. Το 1-0 σημείωσε η Φιλανδριανού στο 18′, μετά από σέντρα της Αντωνίου από αριστερά. Στο 21′ η Μαρίνη με φοβερό σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 2-0. Στο 22′ η Μητροπούλου ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 και στο 37′ η Μαρίνη με δεύτερο προσωπικό γκολ έκανε το 4-0. Στο 42ο λεπτό η Παπαγεωγίου είχε σουτ στο δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Φιλανδριανού πέτυχε τρία σερί γκολ, στο 47′, στο 55′ και στο 58′. Το σκορ έκλεισε με δύο ακόμη τέρματα η Μαρίνη στο 80′ και στο 90′ για το τελικό 9-0.