Αθλητικά Αστέρας Τρίπολης Επικαιρότητα

Έπιασαν την κορυφή με εφτάρα τα κορίτσια του Αστέρα

Η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ανέβηκε πρώτη στον βαθμολογικό πίνακα μετά τη νίκη με 0-7 απέναντι στις Αμαζόνες Κορινθίας και σε συνδυασμό με την ήττα του Φείδωνα Άργους.

Οι παίκτριες του ΑΣΤΕΡΑ είχαν την πρωτοβουλία και κατάφεραν να σκοράρουν τέσσερις φορές στο πρώτο ημίχρονο.

Η Μητροπούλου στο 16′ άνοιξε το σκορ, ακολούθησε η Χριστοφορίδη στο 25ο λεπτό και η Καραγιάννη στο 30′ και στο 41′ έδωσε αέρα τεσσάρων τερμάτων στον ΑΣΤΕΡΑ.

Στην επανάληψη Χριστοφορίδη και Μητροπούλου σκόραραν ξανά στο 51′ και στο 66′, αντίστοιχα και ένα γκολ σημείωσε η Καντζιώρα στο 63ο λεπτό για το τελικο 7-0.