Αθλητικά Αστέρας Τρίπολης Επικαιρότητα

Νίκησαν με ανατροπή τα κορίτσια του Αστέρα 3-2 τον Ίκαρο Πετρωτού

Η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΑΣΤΕΡΑ αν και βρέθηκε με 2-0 πίσω στο σκορ κατάφερε να κάνει την ανατροπή απέναντι στον Ίκαρο Πετρωτού και να πάρει μια σημαντική νίκη με 2-3 για την συνέχεια του πρωταθλήματος.

Οι παίκτριες του ΑΣΤΕΡΑ είχαν την πρωτοβουλία όμως οι γηπεδούχες ήταν αυτές που προηγήθηκαν με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο με γκολ στο 8′ και στο 30′.
Στην επανάληψη οι κιτρινομπλέ μπήκαν αποφασισμένες για την ανατροπή με την Μαρίνη να μειώνει σε 2-1 στο 66ο λεπτό και την Durkovic να ισοφαρίζει στο 84′.
Η ανατροπή ολοκληρώθηκε  με τη Παντελάκη να σκοράρει στο 90+3′ και να δίνει την νίκη στον ΑΣΤΕΡΑ.