Τα Δρομολόγια των Κινητών Αστυνομικών Μονάδων της Γενικής
Περιφερειακής Αστυνομικής Διεύθυνσης Πελοποννήσου για την επόμενη εβδομάδα (από 31.7.2023 έως 6.8.2023) ανακοινώνεται ότι θα είναι, ανά Διεύθυνση Αστυνομίας, τα ακόλουθα:
Διεύθυνση Αστυνομίας ΑΡΚΑΔΙΑΣ:
Α΄ Κινητή Αστυνομική Μονάδα
Δευτέρα (31.7.2023) απογευματινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Τρίπολη – Λεωνίδιο – Παλαιοχώρι – Άγιος Βασίλειος – Πλατανάκι – Κοσμάς
Τρίτη (1.8.2023) απογευματινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Τρίπολη – Άνω Δολιανά – Μεσσοράχη – Βούρβουρα – Πηγαδάκια –
Κερασιά – Βλαχοκερασιά – Μάναρη – Κολλίνες
Τετάρτη (2.8.2023) απογευματινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Τρίπολη – Παναγίτσα – Κώμη – Δάρα – Πράσινο – Δρακοβούνι –
Θεόκτιστο – Κερπινή – Αμυγδαλιά – Βαλτεσινίκο – Λάστα- Ράδου- Μαγούλιανα –
Νυμφασία – Καμενίτσα
Πέμπτη (3.8.2023) πρωινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Τρίπολη – Λευκοχώρι – Σταυροδρόμι – Δόξα – Άγιος Ιωάννης –
Χρυσοχώρι – Πυρρής – Λιοδώρα – Τουμπίτσι – Ράχες – Χώρα – Ελαία – Νεοχώρι –
Λιβαδάκι
Παρασκευή (4.8.2023) πρωινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Τρίπολη – Σέρβου – Λυκούρεση – Ψάρι – Παλούμπα – Σαρακίνι –
Λυσαρέα – Όχθια – Κοκκινόραχη – Αετοράχη – Σταυροδρόμι – Καλλιάνι – Φαναράκι – Καστράκι
Κυριακή (6.8.2023) απογευματινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Τρίπολη – Καστρί – Ωριά – Καράτουλα – Περδικόβρυση – Άγιος
Πέτρος – Άγιος Ιωάννης – Πλατάνα – Στόλος – Φούντωμα
Β΄ Κινητή Αστυνομική Μονάδα
Δευτέρα (31.7.2023) απογευματινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Τρίπολη – Αγία Σοφία – Ελαιοχώρι – Χάραδρος – Πλάτανος – Σίταινα
Καστάνιτσα – Πραστός – Αρκαδικό Χωριό
Τρίτη (1.8.2023) απογευματινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Τρίπολη – Παραδείσια – Χράνοι – Βελιγοστή – Ίσαρη – Βάστα –
Καρύταινα – Ζώνη – Παλαμάρι – Ψάρι – Σύρνα – Ελληνικό – Λυκόσουρα – Λύκαιο –
Καστανοχώρι – Κυπαρίσσια – Καρυές
Τετάρτη (2.8.2023) απογευματινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Τρίπολη – Δόριζα – Αραχαμίτες – Κουβέλια – Καλτεζιές – Πάπαρης –
Αγριακώνα – Σκορτσινός – Πετρίνα – Λεοντάρι – Ποταμιά – Καμάρα – Άκοβος –
Γούπατα – Δυράχι – Τουρκολέκα
Πέμπτη (3.8.2023) πρωινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Τρίπολη – Λεωνίδιο – Πούληθρα – Τσιτάλια – Πηγάδι – Αμυγδαλιά –
Πελετά – Βλησιδιά – Κουνουπιά – Μαρί
Παρασκευή (4.8.2023) πρωινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Τρίπολη – Πουρναριά – Μουριά – Βάχλια – Δήμητρα – ΚοντοβάζαιναΒελημάχι – Παραλογγοί – Καρδαρίτσι – Βιδιάκι – Μοναστηράκι – Βούτσης
Κυριακή (6.8.2023) απογευματινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Τρίπολη – Καρύταινα – Ατσίχολος – Βλαχόραυτης – Κρυονέρι –
Ριζοσπηλιά – Κοκοράς – Ράπτης – Αράχοβα – Μελισσόπετρα – Ζάτουνα – Δημητσάνα
Διεύθυνση Αστυνομίας ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
Δευτέρα (31.7.2023) απογευματινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Ξυλόκαστρο – Ελληνικό – Άνω Πιτσά – Κάτω Λουτρό – Άνω ΛουτρόΚορφιώτισσα – Νέες Βρουσούλες – Βρυσούλες – Αμφιθέα – Πελλήνη – Ρίζα
Τρίτη (1.8.2023) πρωινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Κιάτο – Μικρός Βάλτος – Θροφαρί – Ζεμενό – Στύλια – Παναρίτι –
Μάννα – Βελίνα – Κλημέντι – Καίσαρι – Κεφαλάρι – Καλλιάνοι – Στυμφαλία – Καρτέρι –
Λαύκα
Πέμπτη (3.8.2023) πρωινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Κιάτο – Σούλι – Κρυονέρι – Γονούσα – Τιτάνι – Δάφνη – Καστράκι –
Ασπρόκαμπος – Ψάρι – Γαλατάς – Αηδώνια – Λεόντιο – Πλατάνι – Κούτσι – Στιμάγκα –
Ταρσινά
Σάββατο (5.8.2023) πρωινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Κόρινθος – Λουτρά – Αλμυρή – Κατακάλι – Κόρφος – Σοφικό –
Αγγελόκαστρο – Ρητό – Ντράσσα – Γαλάτακι – Ξυλοκέριζα Διεύθυνση Αστυνομίας ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
Δευτέρα (31.7.2023) απογευματινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Καλαμάτα – Καρνάσι – Δασοχώρι – Άνω Μέλπεια – (οικ. Διμάνδρα) –
Σύρριζο – Στάσιμο – Κακαλέτρι – Οικ. Μαρίνα (Επιστροφή Διμάνδρα) – Ψάρι –
Χρυσοχώρι – Χαλκιάς – Κούβελα
Τρίτη (1.8.2023) απογευματινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Καλαμάτα – Εξωχώρι – Σαϊδόνα – Καστάνια – Καρυοβούνι – Μηλέα –
Πλάτσα – Νομιτσί – Θαλάμες – Λαγκάδα – Αγ. Νίκωνας
Τετάρτη (2.8.2023) απογευματινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Καλαμάτα – Φλεσσιάδα – Ποταμιά – Παλαιό Λουτρό – Κάτω
Βούταινα – Βούταινα – Μάκραινα – Παλαιά Βρύση – Κουλκάδα – Κεφαλόβρυσο-
Τριπύλα – Ραπτόπουλο
Πέμπτη (3.8.2023) πρωινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Καλαμάτα – Πρόδρομος – Αγαλιανή – Κυπαρισσία – Φιλιατρά –
Χριστιανούπολη – Πλάτη – Περδικονέρι – Στασιό – Ξηρόκαμπος – Αρμενιοί – Βρύσες Μουριατάδα – Σελλά και Αετός
Παρασκευή (4.8.2023) πρωινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Καλαμάτα – Νέδουσα – Αλαγονία – Πηγές – Αρτεμισία – Λαδάς –
Άνω Καρβέλι – Κάτω Καρβέλι – Περιβολάκια – Ελαιοχώριο
Σάββατο (5.8.2023) πρωινές ώρες
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Καλαμάτα – Αχλαδοχώρι – Μαθία – Λύκισσα – Γαμβριά – Κόκκινο –
Άνω Αμπελόκηποι – Κάτω Αμπελόκηποι – Εξοχικό – Ζιζάνι – Καπλάνι – Υάμεια