Αθλητικά Δήμος Τρίπολης Επικαιρότητα

1η θέση για την Παπακώστα της ΑΕΚ Τρίπολης στο Άργος

ΠΑΠΑΚΩΣΤΑ ΑΡΓΟΣ 1Η ΘΕΣΗ

1η θέση για την Παπακώστα του ομίλου τένις της ΑΕΚ Τρίπολης σε τουρνουά που πραγματοποιήθηκε στο Άργος.

Ο Πρόεδρος του Δ.Σ της AEK TPIΠOΛHΣ κ. Bαλασόπουλος, το Δ.Σ., και η προπονητική ομάδα των κ. Παπαδόπουλου, κας. Σταθούλη και κ. Αρβανίτη, θα ήθελαν να συγχαρούν την αθλήτρια του ομίλου Κωνσταντίνα Παπακώστα για την κατάκτηση της 1ης θέσης στο ενωσιακό τουρνουά κοριτσιών κάτω των 10 ετών που έγινε στο Athlisis Tennis Club.

Η αθλήτρια τένις της ΑΕΚ Τρίπολης συμμετείχε σε 8άρι ταμπλό στο προπαιδικό τουρνουά open για κορίτσια που διοργάνωσε ο Ρήγας Α.Ο.Α.Α και κατέλαβε την 1η θέση ξεκινώντας από το no3  του ταμπλό. Στον πρώτο γύρο επικράτησε της Τζένη Κόλλι απο τον ΑΟΑ Πατρών με 2-0 σετ (42 40) και στα ημιτελικά της Λιναρδάτου Μαρίζας από τον Κεφαλληνιακό Όμιλο Αντισφαίρισης με 2-1 σετ (42 14 75). Στον μεγάλο τελικό του τουρνουά η Παπακώστα κατέλαβε την 1η θέση επικρατώντας της Καραμήτου Ράνιας από τον Ρήγα Α.Ο.Α.Α με 2-0 σετ (41, 42)

Πολλά συγχαρητήρια για ακόμη μια φορά για την αθλήτρια μας Παπακώστα Κωνσταντίνα που κατέκτησε ένα ακόμα ενωσιακό τουρνουά. Της ευχόμαστε επιμονή, σκληρή δουλειά και καλή συνέχεια στις επόμενες καλοκαιρινές αγωνιστικές της εξορμήσεις.