Top News Αθλητικά Επικαιρότητα

1ος ο Μπαρουξής του ομίλου τένις της ΑΕΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ στο Smash Open

barouxis-smash-tennis-tripolis

Με πολύ δυνατές εμφανίσεις για ακόμη μια φορά έκλεισε ένα τουρνουά για τους αθλητές Junior του ομίλου τένις της ΑΕΚ Τρίπολης. Ο λόγος για την 1η θέση που κατέκτησε ο αθλητής μας Μπαρουξής Μάριος στο πρόσφατο τουρνουά, που διοργάνωσε το Smash Tripolis Tennis Club.

Στην κατηγορία των 10 ετών με μικτές συμμετοχές αθλητών και αθλητριών ο Μπαρουξής κέρδισε την 1η θέση του τουρνουά αφήνοντας πολύ καλές εντυπώσεις, τόσο με την συμμετοχή του, όσο και με τις επιδόσεις του.

Σε 32άρι ταμπλό ο αθλητής της ΑΕΚ Τρίπολης επικράτησε στον πρώτο γύρο του Κωστούρου με 76, 64 και στον δεύτερο γύρο του Πετρόπουλου με 60, 60.

Στην τετράδα το σκορ με του Δουκομοπούλου ήταν 62 61 υπέρ του αθλητή της ΑΕΚ και στην φάση των ημιτελικών νίκησε και τον Γιαννίκο με 64, 63. Στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης ο Μπαρουξής επικράτησε της Βερέμη με 62, 26, 10-8 κερδίζοντας το τρόπαιο του πρώτου νικητή της διοργάνωσης.

O Πρόεδρος του Δ.Σ της AEK TPIΠOΛHΣ κ. Bαλασόπουλος, ο έφορος αγωνιστικού του τμήματος τένις κ. Κούλης και η προπονητική ομάδα των κ. Παπαδόπουλου & κας. Σταθούλη θα ήθελαν δημοσίως να συγχαρούν τον αθλητή της ΑΕΚ Τρίπολης Μπαρουξή Μάριο για την 1η θέση στο τουρνουά κάτω των 10 ετών του Smash.

Του εύχονται επίσης καλή επιτυχία τόσο στο Πανελλαδικό, όσο και στο ενωσιακό τουρνουά , όπου θα συμμετέχει τις επόμενες εβδομάδες.