Αθλητικά Επικαιρότητα

ΑΕΚ Τρίπολης Τέννις: 3η θέση για την Παπαγιαννοπούλου σε τουρνουά

tennis-aek-tripolis

Την τρίτη θέση κατέκτησε η Αγγελίνα Παπαγιαννοπούλου στο 14ο τουρνουά Messini Tennis Open.

Ο Πρόεδρος του Δ.Σ της AEK TPIΠOΛHΣ κ. Bαλασόπουλος, το Δ.Σ. και οι προπονητές κ. Παπαδόπουλος και κ. Σταθούλη, συγχαίρουν την αθλήτρια Παπαγιαννοπούλου Αγγελίνα για την τρίτη θέση που κατέλαβε στο πρόσφατο τουρνουά 14ο Μessini tennis Open.

Η αθλήτρια της ΑΕΚ Τρίπολης μπήκε σε όμιλο των τεσσάρων γυναικών, αν και ήταν η μικρότερη στην κατηγορία (11 ετών) και κατάφερε να τερματίσει στην 2η θέση του ομίλου της. Επικράτησε διαδοχικά των Τουρλά, Ηλιοπούλου και Δουκουμοπούλου με υπέροχες εμφανίσεις σε όλα τα παιχνίδια, αλλά δεν κατάφερε να πάρει την πρώτη θέση στον όμιλό της, αφού ηττήθηκε από την Λεβεντοπούλου. Στην Τελική σειρά έχασε από την Μπάμπη Μαρία με 2-0 σετ και κατέκτησε την 3η θέση στο τουρνουά.

Οι αγωνιστικές υποχρεώσεις της Παπαγιαννοπούλου συνεχίζονται στην κατηγορία κάτω των 14άρων ετών στην Κόρινθο αυτό το Σαββατοκύριακο και της ευχόμαστε καλή αγωνιστική παρουσία…