Top News Αθλητικά Επικαιρότητα

ΑΕΚ Τρίπολης: Δημητρέλης και Μανώλης κατέκτησαν πρωτιές

dimitrelis_manolis_mistras

Συνεχίζονται οι επιτυχίες για τον όμιλο τένις της ΑΕΚ Τρίπολης με μια ακόμα διπλή επιτυχία των αγοριών κάτω των 12 ετών.

Αυτή την φορά στο τουρνουά του Φιλαθλητικού, που έγινε στα γήπεδα τoυ Mystras Palace οι αθλητές της ΑΕΚ Τρίπολης διέπρεψαν με την παρουσία τους.

Πιο συγκεκριμένα ο Δημητρέλης Μιχάλης κατέκτησε την 1η θέση του τουρνουά και ο Μανώλης Δημήτρης την 2η, αφού αγωνίστηκαν μαζί στον τελικό του τουρνουά.

Ο Δημητρέλης μέχρι την κατάκτηση της 1ης θέσης απέκλισε (πρώτος γύρος bye) τον Βλάχο και τον Κοσμίδη 2-0 σετ και στα δύο παιχνίδια. Στον ημιτελικό επικράτησε του Παπαιωάννου με το ίδιο σκορ (2-0) σετ και στον μεγάλο τελικό του συναθλητή του στην ΑΕΚ Τρίπολης με 2-1 σετ.

Στον αντίποδα ο Μανώλης Δημήτρης μέχρι τον τελικό επικράτησε του Καμπισιούλη και του Γεωργανέ με 2-1 σετ και στον ημιτελικό του Νικολάρου με 2-0 σετ, κατακτώντας την 2η θέση του τουρνουά.

Η διοίκηση και η προπονητική ομάδα του συλλόγου εκφράζουν τα συγχαρητήρια τους για την κατάληψη των δύο πρώτων θέσεων από τους Δημητρέλη και Μανώλη στο τουρνουά του Φιλαθλητικού και εύχονται στα παιδιά καλή προετοιμασία, στην έναρξη της επόμενης αγωνιστικής περιόδου.