Top News Αθλητικά Επικαιρότητα

Διπλή επιτυχία για τον Ζωγραφάκη του ομίλου τένις της ΑΕΚ Τρίπολης

zografakis-tenis-aek-tripolis

Ο Πρόεδρος του Δ.Σ της AEK TPIΠOΛHΣ κ. Bαλασόπουλος, το Δ.Σ. , και η προπονητική ομάδα των κ. Παπαδόπουλου, κας. Σταθούλη, και κ. Δημητρόπουλου συγχαίρουν τον αθλητή του ομίλου Ζωγραφάκη Δαβίδ για διάκρισή του στο πρόσφατο τουρνουά του ΣΑ Τρίπολης.

Επιτυχιών συνέχεια για τον όμιλο τένις της ΑΕΚ Τρίπολης σε ένα ακόμα open τουρνουά, το οποίο αυτή την φορά διεξήχθη εντός των τειχών της Αρκαδικής Πρωτεύουσας. Όπως προαναφέρθηκε ο Ζωγραφάκης κατέκτησε την 2η θέση στην κατηγορία των ανδρών 12- 34 και την 3ηθέση στην κατηγορία 35+.

Στο αγωνιστικό κομμάτι στην κατηγορία 12-34 ο Ζωγραφάκης πέρασε τον πρώτο γύρο με bye και στον δεύτερο γύρο επικράτησε του Σγουπάκου (Σπάρτη) με 60 62. Στα προημιτελικά και στα ημιτελικά η πρόκριση ήρθε πολύ άνετα με 60 60 εναντίον του Τζιώλα (ΣΑ Τρίπολης) και με 61 60 εναντίον του Βλάχου (Αρκαδικός Άτλας – Smash Τρίπολης). Στον μεγάλο τελικό πάλεψε αλλά ηττήθηκε στις λεπτομερές από τον Γεωργανέ ( Σπάρτη) με 26 62 76, κατακτώντας έτσι την 2η θέση του ταμπλό.

Στην δεύτερη κατηγορία όπου συμμετείχε κατάφερε να φτάσει ως τα ημιτελικά αλλά έμεινε στην 3η θέση χωρίς να παίξει τον ημιτελικό με τον Βλάχο, εξαιτίας ενός μυοσκελετικού προβλήματος. Μέχρι τα ημιτελικά πέρασε με bye τον πρώτο γύρο και στον δεύτερο επικράτησε του Μαρκόπουλου (Σπάρτη) με 60 60 και στον τρίτο γύρου του Μανδράκου (Αρκαδικός Άτλας – Smash Τρίπολης) με 62 62.

Πολλά συγχαρητήρια για ακόμη μια φορά στον αθλητή μας Δαβίδ Ζωγραφάκη για την διπλή του επιτυχία στο συγκεκριμένο τουρνουά και του ευχόμαστε καλή αγωνιστική συνέχεια.