Top News Αθλητικά Επικαιρότητα

Στις 2ες θέσεις Τσουρδίνη και Ζωγραφάκης του ομίλου τένις της ΑΕΚ Τρίπολης στο Tripolis Open 2021

aek-tripolis-tennis

Η αγωνιστική απραξία των αθλητών – μελών του ομίλου τένις της ΑΕΚ Τρίπολης σταμάτησε μόλις πρίν 2 εβδομάδες. Τόσο τα ανήλικα, όσο και τα ενήλικα μέλη μας ξεκίνησαν δειλά δειλά να συμμετέχουν στους αγωνιστικούς στίβους και η αρχή έγινε με τις δύο 2ες θέσεις που κατέκτησαν στο τουρνουά του ΣΑ Τρίπολης.

Πιο συγκεκριμένα τα δύο ενήλικα μέλη μας η Τσουρδίνη Γεωργία στις γυναίκες 35+ και ο Ζωγραφάκης Δαβίδ στην κατηγορία 12-34κατέκτησαν την 2η θέση στα ταμπλό τους.

Η Τσουρδίνη ξεκινώντας ως no2 του ταμπλό πέρασε στον πρώτο γύρο την Γιατράκου και στον δεύτερο με wo. Στον τελικό αντιμετώπισε την Τραιφόρου από την οποία και ηττήθηκε κατακτώντας την 2η θέση του τουρνουά.

Από την άλλη ο Ζωγραφάκης επικράτησε των Λαγογιάννη και Ευσταθιάδη στους δύο πρώτους γύρους. Στην οκτάδα κέρδισε τον Μίταλα και στην τετράδα τον Γκουντάνη, μπαίνοντας στον μεγάλο τελικό. Εκεί ηττήθηκε από τον Κακουρίδη, αφού η κούραση από την συμμετοχή του στο Διεθνές τουρνουά της Θεσσαλονίκης ήταν κάτι παραπάνω από εμφανή.

Η διοίκηση του ομίλου καθώς και η προπονητική ομάδα θα ήθελαν δημοσίως να συγχαρούν τους αθλητές Τσουρδίνη και Ζωγραφάκη για την επιτυχία τους στον συγκεκριμένο τουρνουά. Τέλος σας ευχόμαστε καλή καλοκαιρινή αγωνιστική συνέχεια.