Top News Αθλητικά Επικαιρότητα

Τριπλή διεθνής επιτυχία για τον Ζωγραφάκη του ομίλου τένις της ΑΕΚ Τρίπολης στο ITF s200

zografakis-aek-tripolis

Ο Πρόεδρος του Δ.Σ της AEK TPIΠOΛHΣ κ. Bαλασόπουλος, το Δ.Σ. , και η προπονητική ομάδα των κ. Παπαδόπουλου, κας. Σταθούλη, κ. Διονυσόπουλου και κ. Δημητρόπουλου συγχαίρουν τον αθλητή του ομίλου Δαβίδ Ζωγραφάκη για την τριπλή ΔΙΕΘΝΗ του επιτυχία στο πρόσφατο τουρνουά Seniors της ITF s200. Το τουρνουά έλαβε χώρα στην Λεπτοκαρυά Πιερίας και ήταν η δεύτερη φετινή διεθνή επιτυχία για τον αθλητή της ΑΕΚ Τρίπολης.

Στο αγωνιστικό κομμάτι στα μονά των ανδρών με το σύστημα Round Robbin ο Ζωγραφάκης αντιμετώπισε στον πρώτο γύρο τον Σέρβο αθλητή Vidakovic, του οποίου επικράτησε με 61 60 και στον δεύτερο του Ειλικρινή με 63 75. Στον τρίτο γύρο ο αθλητής της ΑΕΚ Τρίπολης πέρασε το εμπόδιο του Micev από την Δημοκρατία της Βόρειας Μακεδονίας με wo και στον μεγάλο τελικό επικράτησε του Τσιότσια με 60 64 κατακτώντας την 1η θέση του ταμπλό.

Ίδιο αποτέλεσμα υπήρξε και στην κατηγορία των μεικτών διπλών με συμπαίχτρια την Μαυρόχη Κατερίνα, όπου επικράτησαν διαδοχικά τριών ομάδων με το εμφατικό 2-0 σετ σε όλα τα παιχνίδια. Τέλος στην κατηγορία διπλά ανδρών ο Δαβίδ με συναθλητή του τον Πάβελ Κορόσεφ από την Ρωσία έφτασαν μέχρι τα ημιτελικά κερδίζοντας με 2-0 σετ σε όλους τους γύρους αλλά ηττήθηκαν από το ζευγάρι των Σιδεράκου – Σιπιτάνου. Για την ιστορία το ζευγάρι των Σιδεράκου – Σιπιτάνου κέρδισαν την 1η θέση στα μεικτά διπλά.

Πολλά συγχαρητήρια για τον αθλητή του ομίλου μας Δαβίδ Ζωγραφάκη για την τριπλή διεθνή του επιτυχία.

Του ευχόμαστε καλή αγωνιστική καλοκαιρινή συνέχεια, πάντα με επιτυχίες.