Αθλητικά Αστέρας Τρίπολης Επικαιρότητα

Η Κ19 του ΑΣΤΕΡΑ κατάφερε να φέρει ισοπαλία (1-1) απέναντι στην ΑΕΚ

Η Κ19 του ΑΣΤΕΡΑ κατάφερε να φέρει ισοπαλία (1-1) απέναντι στην ΑΕΚ. Ο ΑΣΤΕΡΑΣ προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο, στο 34′, με τον Αγγελάκη και μάλιστα με υπέροχο γκολ. Από πλάγια θέση με το αριστερό έστειλε την μπάλα στο δεξί παραθυράκι της αντίπαλης εστίας.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΣΤΕΡΑΣ είχε τις ευκαιρίες για ένα δεύτερο γκολ, στο 48′ και στο 52′ με τον Παπαδόπουλο και τον Καλλαντζή, αντίστοιχα.

Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 56′, αλλά οι νεαροί παίκτες του ΑΣΤΕΡΑ πίεσαν μέχρι το τέλος για ένα δεύτερο γκολ. Δημιούργησαν ευκαιρίες, με μεγαλύτερη το σουτ του Καπέρδα στο δοκάρι, στο 76′. Νωρίτερα το φάουλ του Ρουμελιώτη στο 58′ ήταν άστοχο και στο 62′ το σουτ του Προύντζου απέκρουσε ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ.