Αθλητικά Αστέρας Τρίπολης Επικαιρότητα

Νίκη στο Λεβίδι για τις γυναίκες του Αστέρα Τρίπολης

Η ομάδα γυναικών του ΑΣΤΕΡΑ επικράτησε με 1-0 της ΑΕΛ, σε αγώνα που διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο Λεβιδίου για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α’ Εθνικής Γυναικών.

Στο πρώτο ημίχρονο η Γρηγοριάδου κράτησε το μηδέν για την εστία του ΑΣΤΕΡΑ με εντυπωσιακή απόκρουση στο 8′. Στο 11′ τα κορίτσια του ΑΣΤΕΡΑ άνοιξαν το σκορ με ωραίο διαγώνιο σουτ της Γούλα. Θα μπορούσαν να έχουν σκοράρει και δεύτερο τέρμα στο πρώτο 45λεπτο, αλλά η τερματοφύλακας της ΑΕΛ απέκρουσε την κεφαλιά της Γεωργαντζή.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και πάλι η αντίπαλος γκολκίπερ στέρησε το δεύτερο γκολ, αυτή τη φορά σε δυνατό σουτ της Τζαφέρη.

Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με δύο επεμβάσεις από τις δύο τερματοφύλακες, πρώτα εκείνης της ΑΕΛ σε σουτ της Γούλα και στη συνέχεια της Γρηγοριάδου, η οποία κράτησε το τελικό 1-0 για τον ΑΣΤΕΡΑ.