1η θέση για Ζωγραφάκη και Ρούση του ομίλου τένις της ΑΕΚ Τρίπολης στην Γλυφάδα

zografakis glifada

1η θέση για Ζωγραφάκη και Ρούση στο τουρνουά τένις στην Γλυφάδα.

Η ΑΕΚ Τρίπολης θέλει με ανακοίνωση της να συγχαρεί τους δύο αθλητές:

Ο Πρόεδρος του Δ.Σ της AEK TPIΠOΛHΣ κ. Bαλασόπουλος, το Δ.Σ., και η προπονητική ομάδα των κ. Παπαδόπουλου, κας. Σταθούλη και κ. Αρβανίτη, θα ήθελαν να συγχαρούν τον αθλητή του ομίλου Δαβίδ Ζωγραφάκη και τον συναθλητή του Θοδωρή Ρούση για την κατάκτηση της 1ης θέσης στο τουρνουά της Γλυφάδας.

Στην κατηγορία διπλά ανδρών 40-54 οι Ζωγραφάκης και Ρούσης ξεκίνησαν από το no 2 του ταμπλό και επικράτησαν των Ραμπανούση και Μαρούγκα με 61 61. Στον δεύτερο γύρο αντίπαλοι τους ήταν οι Βεντούρας και Λιόλης των οποίων και επικράτησαν με 62 64. Στον ημιτελικό του τουρνουά, όπου το ταμπλό ήταν 16άρι, οι Ζωγραφάκης και Ρούσης αντιμετώπισαν επιτυχημένα το ζευγάρι των Βουρβουλή και Λειβαδίτη με 61 63 μπαίνοντας στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης. Στον τελικό νίκησαν τους Καλδή και Λάντζη με 64 63 και κατέκτησαν την 1η θέση του τουρνουά στον ΟΑ Γλυφάδας.

Ήταν μια ακόμη επιτυχία για τον αθλητή του ομίλου μας Δαβίδ Ζωγραφάκη και τον Θοδωρή Ρούση , οι οποίοι μπήκαν για ακόμη μια χρονιά πολύ δυνατά στα επιτυχή αποτελέσματα. Τους ευχόμαστε καλή συνέχεια με υγεία και να μας χαρίζουν πάντα επιτυχίες.